5 Pomysłów na Walentynki

admin
1 lutego, 2021

Nadchodzi Święto, które niczym Halloween wzbudza wiele sprzeczności – jedni je kochają, inni nie cierpią. Jednak zdarza się, że w kalendarzu imprez szkolnych często widnieje w lutym wielki, czerwony napis “WALENTYNKI”. I co wtedy? Jak obchodzić Walentynki w szkole? Oto kilka naszych propozycji.

 

1. BAL

Nie ma to jak impreza! Sala udekorowana na czerwono-różowo, a do tego serduszkowe confetti i duuużo dobrej zabawy. Uczestnicy mogą się przebrać za ulubioną postać z bajki, startować w konkursach i szaleć. Oczywiście trzeba przemycić jakiegoś “wolnego”, żeby dać szansę klasowym parom na przytulańca.

 

2. WALENTYNKOWA POCZTA

Klasyczny pomysł, praktykowany w wielu szkołach. Świetna okazja do tego, by Ci nieśmiali mogli okazać swojej sympatii trochę uczucia. Polecamy również wersję klasową – każda osoba z klasy losuje innego ucznia i musi mu wysłać kartkę lub zrobić miłą niespodziankę (kolaż, rysunek, wierszyk). Przy zajęciach stacjonarnych pocztę mogą roznosić kurierzy w szalonych strojach, ale opcji online też jest sporo. Można też przygotować dla każdego ucznia kartkę online, a cała reszta ma za zadanie się na niej podpisać. Uwaga! Można pisać tylko pozytywne rzeczy!

 

3. SERCE DLA KOGOŚ

To jeden z naszych ulubionych sposobów świętowania miłości – pomoc innym! Warto zwrócić uwagę na tych, którzy są w potrzebie. Może w ramach walentynkowej akcji napiszecie listy do samotnych osób, upieczecie ciastka w domu seniora, odwiedzicie schronisko dla zwierząt, albo zorganizujecie kawiarenkę czy bazarek na cel charytatywny? Pokażcie innym, że są ważni i kochani!

 

4. WARSZTATY

Propozycji walentynkowych warsztatów jest mnóstwo. Można kombinować na wiele sposobów – bawić się motywem serc (kartki, ramki), kolorem (czerwone, czerwone brokatowe slimy), albo zrobić coś, co można dać w prezencie ukochanej osobie (mydełka, łapacze snów). Obdarowanym może być rodzic, ulubiony kolega z podwórka czy ukochana ciocia – walentynki to święto każdej miłości, również tej rodzinnej! Nie ma lepszego prezentu niż ten zrobiony własnoręcznie. Propozycje warsztatów i cenne wskazówki pomocne przy organizacji znajdziecie w naszym ebooku.

 

5. WALENTYNKOWY AKCENT

Program goni i nie możesz poświęcić całych zajęć na świętowanie Walentynek? Ogłoście w szkole konkurs na najlepiej przystrojoną klasę. Można też przeprowadzić szybką, tematyczną zabawę (np. bajkę bieganą) lub umówić się, że osoby ubrane na czerwono nie będą musiały odpowiadać przy tablicy, Na zajęciach online można ustawić walentynkowe tło, albo zorganizować konkurs na szalony makijaż? Niech na twarzach zakwitną serduszka!

 

Jedno jest pewne – Walentynki to święto miłości. Każdy powinien tego dnia poczuć się wyjątkowo!

autor: Natalia Konkol