Straszna impreza – czemu nie?!

admin
22 października, 2020

W ostatnim tygodniu października wiele osób przygotowuje się do strasznych imprez. Celowo nie używam słowa Halloween, bo tego typu imprezy ostatnimi laty wzbudzają bardzo wiele kontrowersji. Coraz więcej osób, instytucji, szkół, przedszkoli itp. szuka pomysłów na świętowanie i przebieranie się – tak aby łączyć, a nie dzielić, czy wzbudzać negatywne odczucia. Dlatego organizowane jest np. ”Święto dyni” czy „Bal wszystkich świętych”.

Dlaczego nie każdy lubi Halloween ?

Powodów pewnie jest wiele, ale jedno wiadomo – Halloween to nie jest polskie święto i nie wywodzi się ono z tradycji chrześcijańskich. Pewnie dlatego ma sporą rzeszę przeciwników. Sięgając do korzeni tego święta , to rzeczywiście tradycja Halloweenowa ściśle związana jest ze zjawami, upiorami, straszydłami itp. Tego dnia (według wierzeń) zarówno złym, jak i dobrym duchom łatwiej było się przedostać do świata żywych. Prawdopodobnie zwyczaj zakładania dziwnych masek i strojów miał za zadanie odstraszyć złe duchy.

Ale czy nam ktoś nakazuje ulegać temu trendowi zza oceanu ? Nie, tak naprawdę to my decydujemy o charakterze i tym co będzie się działo na imprezie. Przecież na takiej imprezie mogą pojawić się zarówno dzieci przebrane za czarownice jak i za księżniczki czy koty. Dzieci uwielbiają się przebierać więc warto im na to pozwolić, przez to rozwija się ich wyobraźnia. Ale nie o tym teraz … Teraz czas poznać przepis na strasznie dobrą imprezę…

Jak zorganizować strasznie dobrą imprezę

Zacznijmy od dekoracji. Rynek zalewa nas strasznymi artykułami do dekoracji. Można kupić praktycznie wszystko co nam się zamarzy. Sklepy papiernicze, kwiaciarnie, czy sklepy internetowe mają całą gamę produktów, którymi udekorować można salę/dom na imprezę. Jeśli nie chcemy korzystać z gotowców nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dekoracje wykonać samemu. Internet, aż kipi od strasznych inspiracji, więc stworzenie odpowiedniego nastroju nie powinno być trudne.
Przebieg samej imprezy też powinniśmy wcześniej zaplanować. Warto na kilka dni przed planowaną imprezą opracować jej scenariusz. Dzięki takiej niepozornej liście na pewno unikniemy stresu i nie pominiemy niczego. Jeśli chodzi o same atrakcje to wybór jest naprawdę duży, zaczynając od opowiadania strasznych historii, na zabawach i grach kończąc.
Nie zapominając również przy tym o odpowiednim doborze muzyki. Jeśli planuje się tańce, zadbać należy o straszną playlistę, którą można wzbogacić o przerywniki takie jak wycie, trzaski, dziwne odgłosy, które można znaleźć w Internecie albo po prostu kupić gotowe straszne mixy muzyczne.

 

 

Ale wiecie co jest najważniejsze w organizacji imprezy zarówno tej strasznej, balu wszystkich świętych czy święta dyni ? Odpowiedź jest prosta – zawsze powinna nam towarzyszyć jedynie dobra i bezpieczna zabawa!

autor: Joanna Garstka-Woźniak