Tłusty Czwartek zawsze tłusty?

admin
9 lutego, 2021

Jestem pewna, że większość osób odlicza dni do Tłustego Czwartku, by móc bez wyrzutów sumienia zjeść tyle pączków, ile mu się podoba. Jednak, co powiesz na to, by połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć ANIMACYJNE (TŁUSTE) WYZWANIE OSTATKOWE?

Już sama nazwa brzmi ciekawie prawda?

Pozwól, że powiem Ci, jak to zorganizować w praktyce.

 

Liczą się pączki

Zaangażuj swoją społeczność na Facebooku, w pączkowe wyzwanie. Nie zapominaj przy tym, że to przy okazji Ostatki, więc musi być z przytupem! Przez cały Tłusty czwartek publikuj zabawy, które będą opierały się na zrobieniu czegoś w ilości zjedzonych pączków lub będą dotyczyć pączkowej tematyki.

No dobrze, już nie przedłużam. Poniżej znajdziesz trzy propozycje zabaw, które idealnie nadadzą się dla zarówno tych małych, jak i tych dużych fanów pączków 🙂

 

 

Turlaj pączka

Zabawa polega na tym, by o każdej pełnej godzinie, na przykład o 13:00, 14:00, 17:00 itp. zrobić na ziemi tyle obrotów, ile aktualnie wynosi licznik zjedzonych pączków. Na swoim Facebooku możesz stworzyć post, gdzie dzieciaki będą chwalić się swoim wynikiem.

 

 

Pączek!

Zabawa, która świetnie zaangażuje całą rodzinę i przy okazji spali mnóstwo kalorii.
Za każdym razem, gdy ktoś krzyknie: PĄCZEK! Wszyscy muszą położyć się na ziemi i leżeć tak 5 sekund.

 

 

Ostatni pączek krąży

Zabawa, która obudzi większe emocje niż wyprawa na grzyby! Wszyscy uczestnicy muszą usiąść w koło. Jedna osoba trzyma w rękach pączka i puszcza muzykę. W momencie gdy zatrzyma muzykę, osoba, która aktualnie trzyma pączka, odpada z gry. Osoba, która zostanie jako ostatnia, wygrywa zjedzenie pączka.

 

Mam nadzieję, że udało mi się Cię zainspirować i przy okazji narobić smaka na pączki. Koniecznie oznacz nas na swoim Facebooku, chętnie zobaczymy, kto wyturlał najwięcej pączków :).

 

 

 

autor: Marta Żochowska