Zabawy z Babcią i Dziadkiem

admin
19 stycznia, 2021

Za kilka dni będziemy obchodzić Dzień Babci i Dziadka. W te dni w szczególny sposób wracamy myślami do spędzonych z Dziadkami chwil: wspólnych spacerów, czytania bajek (nie tylko na dobranoc), zabaw i wygłupów. To one tworzą świat, pełen radości i ciepłych wspomnień, który z tęsknotą wspominamy po latach.

Do dziś pamiętam, jak Babcia śpiewała mi na dobranoc kołysankę „Z popielnika na Wojtusia iskiereczka mruga”, przy posiłkach królowała wyliczanka „Tu sroczka kaszkę warzyła ogonek sparzyła”, a o każdej porze najlepsze były „Kosi, kosi łapci”.

 

Jak żółty team wspomina swoje zabawy z dziadkami?

 

Z Babcią najczęściej urzędowało się w jej królestwie – kuchni, bo wspólne gotowanie, pieczenie czy przygotowywanie posiłków to była świetna zabawa. Każdy z nas chyba najbardziej lubił robić ciasteczka. Wałkować przygotowane pod czujnym okiem Babci ciasto, wycinać z niego różne kształty, a po upieczeniu dekorować je.

Dziadkowie byli natomiast nauczycielami gier wszelakich począwszy od planszówek: warcaby, szachy, chińczyk, przez grę w statki, państwa i miasta czy bierki, a skończywszy na ulubionych grach w karty: wojna, kuku, piotruś czy tysiąc.

Miło wspominamy wspólne rysowanie, robienie samolotów z papieru i zawody, który poleci dalej, układanie klocków, puzzli, budowanie baz z prześcieradeł i koców oraz zabawę
w pomidora.

 

 

Ranking najbardziej znanych zabaw z Babcią i Dziadkiem

 

Każdy z nas ma swoje ulubione zabawy z dzieciństwa, w które bawił się ze swoimi Dziadkami, i wymieniać je pewnie można bez końca.

 

Przedstawiamy Wam ranking 7 najlepszych zabaw według nas:

  1. Kosi, kosi łapci
  2. Warcaby
  3. Tysiąc
  4. Wspólne gotowanie
  5. Pomidor
  6. Robienie samolotów z papieru
  7. Gra w statki

 

 

O naszych Babciach i Dziadkach pamiętajmy nie tylko w dzień ich święta. Za serce, opiekę nad nami, naukę, którą od nich czerpiemy dziękujmy im każdego dnia dobrym słowem, rozmową, uśmiechem, pomocną dłonią. Niech wiedzą, że są dla nas ważni!

 

Pamiętajcie, że w naszym sklepie znajdziecie bajkę bieganą stworzoną specjalnie z okazji Dnia Babci i Dziadka 🙂

Bajka biegana “Wesoła gromadka Babci i Dziadka”

 

 

 

autor: Kasia Serweta