Muzyka, mikrofon, wpadka!

admin
11 marca, 2021

Czy podczas animacji zamieniasz się czasem w Dj-a? Albo masz może swojego ulubionego, z którym uwielbiasz współpracować? Zapewne więc wpadki z muzyką i sprzętem nie są Ci obce. Która z historii spotkała i Ciebie?

W tym tygodniu, nie wiem czy jesteście świadomi, obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień DJ-a. Przyznać się teraz kto wiedział i złożył swojemu Dj-wi życzenia? A może złożyliście sami sobie? Tak naprawdę wielu z nas animatorów zajmuje się także puszczaniem muzyki na mniejszych imprezach typu urodziny. Oczywiście nie umniejszając pracy profesjonalnych Dj-ów, którzy miksują muzykę na żywo, dobierają ją odpowiednio i sprawiają najczęściej, aby była ona płynna. To już specjaliści od muzyki, z którymi ja osobiście bardzo chętnie współpracuje na dużych eventach i zazwyczaj jest to owocna współpraca. Mam wrażenie, że genialnie odczytują moje znaki, prośby i potrzeby co do danego utworu, ustawienia mikrofonu czy zatrzymania muzyki w odpowiednim czasie.  Poniżej znajdziecie spis 4 największych wpadek związanych z muzyką a my czekamy na odpowiedź od Was, co przydarzyło się też Wam!

 

1. Padnij!

 

Impreza w galerii handlowej zawsze musi mieć dobre nagłośnienie. Na szczęście była to tylko małe animacje, więc mój mikser i kolumna były wystarczające. Animacje trwają w najlepsze – tańce, zabawy i nagle huk! Mikser strącony ze stołu spadł. Cisza jak makiem zasiał. Patrzę na mikser, na animatorkę i zastanawiam się co dalej. Trybiki w głowie ustawiły się. Natalia zostaje z dzieciakami i prowadzi szybko zabawy bez muzyki. Ja w te pędy lecę na zaplecze po drugą kolumnę zapasową, która działa bez miksera. Sytuacja opanowana a mikserem i stratami zajmiemy się po animacji. Rada od nas: trzymaj sprzęt w takiej odległości, aby tańczący animator nie miał jak o niego zahaczyć. A na większe imprezy miej opcje awaryjną kolumny.

 

 

2. Pendrive bez trzymanki

 

Znacie to uczucie, gdy musicie tańczyć to, co zagra Wam pendrive bez możliwości zmiany muzyki? Animacje, zepsuty przycisk w kolumnie i animator uzależniony od kolejności na playliście.  Takie rzeczy się zdarzają, więc elastyczność w pracy animatora to podstawa! No i znajomość swojej playlisty 😉 Rada od nas: spisz sobie swoją playlistę chociaż na kartkę – w razie takiej awarii masz kolejność utworów.

 

 

3. Piosenka piosence nie równa

 

Wyobraź sobie – jesteś na animacjach plenerowych na imprezie firmowej, prosisz DJ-a o jakąś piosenkę, bo nie chciało Ci się brać swojego utworu. Po co – i tak wszyscy go znają. Wychodzisz na scenę gotowy do tańca a tu nagle … ta piosenka tylko, że jakaś inna wersja. I jesteś totalnie w czarnej dziurze!  A miało być tak pięknie i mogłoby być gdybyś jednak tego pendvie’a z muzyką miał przy sobie i dał Dj-owi! Rada od nas: miej zawsze przy sobie swoją playlistę i nawet jak DJ mówi, że to ma – daj swoja wersję.

 

 

 

4.  Prąd w wiaderku?

 

Byłam na dużym balu karnawałowym wraz z dwoma innymi animatorkami. To był okres, gdzie dwa bale dziennie to była norma. Przyjechałyśmy lekko spóźnione. Lubię być minimum godzinę przed balem na miejscu, a tu zostało nam 30 minut.  Wszystko pięknie rozłożone, szybko przebrać się, szybka próba dźwięku i ok możemy zaczynać. Zaczynamy pierwszy układ, pogłaśniamy muzykę  i nagle cisza… Sprzęt się wyłączył … Stoimy jak wryte ale szybka akcja reanimacja – mikser odpalił i lecimy dalej. 3 minuty później to samo … szybka konsultacja z nauczycielami i dociągają nam prąd spoza sali gimnastycznej. Na szczęście problem już się nie powtórzył . Do dziś nie wiemy czy zawiódł sprzęt czy rzeczywiście niestabilny prąd ze starej sali, ale po zmianie miejsca zasilania problem ustąpił. Rada od nas: zawsze sprawdzaj sprzęt, nawet jak to maraton imprez i sprzęt używasz codziennie. Pamiętaj, że w starych szkołach warto dowiedzieć się czy zasilanie nie zawodzi – takie skoki napięcia mogą zniszczyć także nasz sprzęt.

 

 

 

A na koniec – wszystkim DJ-om składamy najwspanialsze życzenia, niech muzyka niesie Was przez całe życie! I oczywiście owocnej współpracy z animatorami  ?

 

autor: Florentyna Domagała